zpět na aktuality

Tip na adventní kalendář vlastní výroby

Adventní čas již klepe na dveře. S adventem jsou úzce spjaté adventní kalendáře a adventní věnce. Někdo si vše vyrábí doma sám, někdo si raději vše zakoupí. Přinášíme pro vás pár tipů, jak postupovat při nákupu adventních kalendářů a jak si adventní kalendář vyrobit doma sami.

Na co při nákupu adventních kalendářů pamatovat:

1) Čokoláda, ne kakaová pochoutka - čtěte složení a vyhýbejte se kalendářům s kakaovými pochoutkami. Kakaová pochoutka je levná a zdraví nebezpečná náhražka čokolády. 

2) Čím více kakaa, tím lépe. Mléčná čokoláda aby měla obsahovat minimálně 25 % kakaa, ale kvalitní čokoláda obsahuje minimálně 50 % kakaa. 

3) Pozor na "éčka" - I v adventním kalendáři nalezneme "éčka", které by se dětem neměly vyskytovat v jídelníčku. Jedná se především o nebezpečná barviva a dochucovadla nekvalitních kakaových pochoutek.

Proč je v vhodné kupovat výrobky z kvalitních surovin se dočtete zde. Pokud nevíte, co lze považovat za vhodně a co za nevhodné suroviny, sety Bomeo jsou pro vás jako dělané. Naučí vás vařit ze správných surovin a jako bonus zhubnete ;).

Tip na vlastní adventní kalendář

Adventní kalendář si můžete vyrobit i doma sami. A není to vůbec složité. Tento kalendář udělal našim dětem obrovskou radost. Stále chodí, perníčky očichávají a těší se, až je postupně budou moci sníst.

Postup:

1) Upečte perníčky dle našeho receptu zde a vykrojte perníčky s dětskými a vánočními motivy. Perníčky můžete ozdobit a popsat čísly od 1 do 24. 

2) Ulomte venku větev. My ulomili větev ze stromu listnatého, kterou jsme pak potřeli bílou barvou a potřpytily třpytkami. Ale použít můžete i větev z jehličnatého stromu. 

3) 24 perníčků přivažte na stužky a pak na větev. A je hotovo :).

 

Krásný advent vám všem přeje team Bomeo


 

Bomeo je vhodný pro všechny věkové kategorie, ženy i muže