zpět na aktuality

Recept na nejen vánoční perníčky

Perníčky patří mezi tradiční vánoční cukroví. Najdeme je na vánočním stole skoro v každé rodině. Stejně jako vanilkové rohlíčky a spoustu dalších osvědčených receptů. Ale jak naše klasické recepty upravit, abychom jsme o Vánocích nepřibrali? Právě svátky mohou za stále vzrůstající tělesnou váhou. Pokud každé svátky přiberete 2 kg a nenavrátíte se do původní váhy, během 10 let můžete přibrat 20 i více kilo. A to nechceme.

3 základní pravidla, abychom nepřibrali o Vánocích:

1. Upravit recepty - nahradit nevhodné suroviny za doporučované podle metodiky Bomeo

2. Nezobat upečené cukroví mezi jídly

3. Neproležet celé Vánoce u pohádek ;).

Zdravé recepty Bomeo

Všechny tyto body detailně rozepíšeme v některém z dalších článků. Očekávat můžete i další zdravé recepty na vánoční pečení. Jako příklad upraveného receptu přikládáme recept na perníčky od mojí babičky. Tyto perníčky pečeme po celý rok, nejen tedy na Vánoce. Našim dětem je pravidelně pečeme místo kupovaných sušenek. Perníčky jsou měkké již druhý den a na Vánoce je pečeme 2x. První várka se Vánoc totiž vůbec nedožije :). 

Recept na medové perníčky nejen na Vánoce

Ingredience: 450 g špaldové mouky jemně mleté, 60 g třtinového cukru najemno rozmixovaného, 2 lžíce medu, 2 vejce, 1 lžičku skořice, 190 g změklého másla, 1 lžičku jedlé sody, 1 lžičky perníkového koření, 1 vejce na potření perníčků

Postup: Všechny ingredience důkladně promíchejte a zpracujte v jednotné těsto. Hotové těsto dejte alespoň na 3 hodiny uležet do lednice. Těsto poté rozválejte. Tloušťku těsta doporučujeme na přibližně 0,5 cm. Perníčky nabydou ještě trochu v troubě. Za pomocí vykrajovátek vykrajujte z těsta různé tvary, pokládejte na pekáč vyložený pečícím papírem a pečte v mírně předehřáté troubě. Než se vám upeče první várka perníčků, rozklepněte si vajíčko na potření perníčků do hrnečku a rozšlehejte ho vidličkou. Perníčky hned po vytažení z trouby mazejte rozšlehaným vejcem. 

Příjemné vánoční pečení přeje Monika Teichmanová


 

Bomeo je vhodný pro všechny věkové kategorie, ženy i muže