zpět na aktuality

Mexiko - recept na plněnou tortillu

Plněné tortilly jsou spolu s chilli con carne mexickými specialitami, které dobyly celý svět. Pojďme se inspirovat a vyzkoušet domácí plněné tortillové placky. Plněné tortilly jsou původně z kukuřičné mouky. Náš recept na placky je z celozrnné špaldové mouky jako zdravá alternativa k bílé mouce.

Metodika Bomeo je založena na edukaci klientů ve volbě správných surovin vhodných k vaření a tedy schopnosti dokázat v receptu nahradit nevhodné suroviny doporučovanými. Výběrem kvalitních surovin na vaření docílíte dostatku vlákniny, vitamínů, minerálů a fytonutrientů ve vašem jídelníčku. Výsledkem je dostatek energie, postupný úbytek tělesné váhy, zlepšení kvality vlasů, nehtů, správné fungování celého trávicího traktu. Zhubnout není žádná věda. Nemusíte počítat kalorie. Stačí se zaměřit na výběr kvalitních surovin. Bomeo pro názorné ukázání vhodné porce využívá originálního talíře Bomeo. Hubnutí s Bomeo se tak stává hrou. Více o Bomeo zde.

Recept na plněné tortillové placky

Ingredience: 350 g celozrnné špaldové mouky, 200 ml vody, 50 ml rostlinného oleje na vaření, 5 g mořské soli

Postup: Mouku a sůl nasypte do mísy, přilejte olej a přibližně polovinu vody. Vše důkladně promíchejte a podle potřeb přilévejte další vodu. Těsto by nemělo lepit a mělo by být jednotné. Hotové těsto rozdělte na 5 koulí. Z každé koule bude jedna placka. Kouli těsta na pomoučněném vále rozválejte do tenké placky, kterou pečte na rozpálené pánvi bez tuku. Jednou jí obraťte. Placka je během chvilky hotová. Hotové placky si uložte do vlhké utěrky, aby vám neztvrdly a daly se zatočit. 

Náplň již záleží na vás. Na fotce vidíte náplň s kuřecím masem a listovým salátem ochuceným jogurtem. Hotová tortilla se podávala se se zeleninou. Příprava náplně je jednoduchá. Kuřecí maso si osmahněte na pánvi a osolte. Do mísy si natrhejte listový salát, přidejte jogurt a ochuťte solí a kořením. K salátu přidejte kuřecí maso a promíchejte. Touto směsí tortilly naplňte a zatočte. Na talíři doplňte o další čerstvou zeleninu.

Dobrou chuť! 


 

Bomeo je vhodný pro všechny věkové kategorie, ženy i muže