zpět na aktuality

BOMEO radí jak na koření v období hubnutí

Již naši předci s oblibou užívali koření a znali jeho léčebný vliv na lidský organismus. V dávných dobách bylo koření považováno za vzácnou pochutinu nebo lék, proto bylo luxusním zbožím. Až postupem času se dostalo také do běžné kuchyně a zevšednělo. Využijte pozitivní účinky koření na zdraví člověka.

Omezte množství soli ve vašem jídelníčku a sůl částečně nahraďte kořením.

Za nejzdravější koření považuji kurkumu v kombinaci s černým pepřem a zázvor. Tato koření výborně povzbuzují metabolismus a napomáhají snadnějšímu trávení.

Kurkuma je koření, které v České republice najdete v málokteré domácnosti. U nás doma však zdomácnila. A to hlavně díky chuťovým vlastnostem a zdravotím přínosům. Kurkuma s pepřem dokáže výtečně ochutit kdejakou zeleninu, polévku, maso nebo rizoto. Dokáže však nejen to. Podporuje funkci žlučníku a jater, napomáhá trávení. Příznivě působí i na žaludek a dokonce nadýmání. Má dezinfekční, antibiotické a protizánětlivé účinky v celém zažívacím traktu. Používá se i zevně na problémy s kůží, zanícené rány, tlumí záněty. S medem nám pomůže i v boji proti kašli. Obsahuje barvivo kurkumin, které dokáže vše obarvit do žluta, ale navíc je to silný antioxidant. Pomáhá nám tedy v boji proti volným radikálům. Výzkumy na účinky i použití kurkumy stále probíhají. Ajurvéda zná její účinky již dávno a také jí velmi ráda využívá k léčbě.

Vyzkoušejte recept Bomeo Zapečené jáshly s dýní hokaido a kurkumou.

Zázvor je naopak výtečný v nápojích, i když i v jídle má též své nezastupitelné místo. Naučte se ráno hned po probuzení vypít sklenici teplé vody se šťávou z citrónu a zázvor. Výborně nastartujete celý organizmus, nápoj vás nabije energií. Zázvor též přidávám např. do ovocné přesnídávky pro dospělé. Dodává jídlu pikantní chuť a šmrnc.

Nebojte se kurkumu a zázvor přisypávat do různého jídla a pití. Budete se divit jak staré recepty dostanou nový chuťový rozměr.

 

 

 

 

Autor: Monika Teichmanová


 

Bomeo je vhodný pro všechny věkové kategorie, ženy i muže